11 LISTOPADA W „NOWYM OGÓLNIAKU”

10 listopada w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza, odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W wydarzeniu udział wzięły władze Powiatu Kłodzkiego a także burmistrz Tomasz Kiliński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej - Andrzejem Behanem. Poza programem obchodów 99 rocznicy odzyskania niepodległości, spotkanie było okazją do oficjalnego zakończenia remontu noworudzkego ogólniaka.

Harmonogram przeprowadzonych prac to m.in: termomodernizacja budynku, wymiana stolarki okiennej a także modernizacja wentylacji oraz systemu centralnego ogrzewania. Koszt remontu to ponad 1 mln. 300 tys. zł. przy dofinansowaniu ze środków UE na poziomie 85%. Prawie 200 tysięcy, to środki własne powiatu kłodzkiego.

Analogiczne prace termomodernizacyjne; mające na celu walkę z niską emisją, zakończone zostały w Szkole Podstawowej Nr 6, prowadzone są w remizie OSP przy Rzecznej w Drogosławiu a także rozpoczęte zostaną (2018), na budynku Urzędu Miejskiego w Rynku. Wartość w/w inwestycji to ok. 3,2 mln (dofinansowanie 2,5 mln z UE). Wszystkie środki pochodzą z budżetu ZIT Aglomeracji Wałbrzyskiej.

TimeOut

NOWA RUDA Urząd Aktualności 11 LISTOPADA W „NOWYM OGÓLNIAKU”