KOLEJNE UMOWY - PODPISANE!

W środę(24.05) burmistrz Tomasz Kiliński podpisał umowy dotyczące I etapu modernizacji ulicy Teatralnej a także budowy ścieżki rowerowej łączącej Centrum z dzielnicą Słupiec.

Ścieżka rowerowa Nowa Ruda - Słupiec

Pomimo ścisłej współpracy w strukturach Aglomeracji Wałbrzyskiej, skutecznie monitujemy także inne źródła finansowania - tłumaczy burmistrz Tomasz Kiliński. Wspólnie z Gminą Nowa Ruda, Radkowem oraz partnerskim miastem Broumov, udało nam się pozyskać środki unijne z dużego programu transgranicznego. Trasa rowerowa na odcinku Waryńskiego - Słoneczna, to 3,3 km tylko dla miłośników dwóch kół. Noworudzki odcinek stanowić będzie część dużej ścieżki (7,2 km), kończącej swój bieg Czechach. Wartość projektu ruszającego w połowie czerwca br. to ok. 2 mln. 600 tys. - podsumowuje włodarz.

ul. Teatralna

Druga podpisana tego dnia umowa, dotyczyła I etapu modernizacji ulicy Teatralnej. Harmonogram zawiera budowę kompletnej infrastruktury drogowej, chodników, parkingu na ok. 100 miejsc oraz nowoczesnego oświetlenia. Odcinek od PKO do Liceum Ogólnokształcącego na stałe wyłączony zostanie z ruchu kołowego a w tym miejscu powstanie deptak. W/w prace zakończone zostaną z początkiem grudnia br. Wartość - 1.488.729,79 zł.

TimeOut

NOWA RUDA Urząd Aktualności KOLEJNE UMOWY - PODPISANE!