"UMICORE" JUŻ W LIPCU!!!

We wtorek (08.07) firma Umicore AutoCat Poland, otrzymała oficjalne zezwolenie na prowadzenie działalności w granicach WSSE Invest-Park, podstrefa Nowa Ruda. W uroczystości na Zamku Książ, udział wziął burmistrz Tomasz Kiliński. Włodarz osobiście przekazał zezwolenie Nr. 300 na ręce p. Magdaleny Tyrakowskiej, reprezentującej tego dnia belgijskiego przedsiębiorcę. W imieniu inwestora M. Tyrakowska podziękowała burmistrzowi, władzom miasta oraz zarządowi specjalnej strefy ekonomicznej za pomoc oraz sprawne przeprowadzenie procesu wprowadzenia firmy do noworudzkiej podstrefy.
W dniu dzisiejszym dopełniliśmy formalności, kończąc nasze wielomiesięczne działania w celu pozyskania jak dotąd największego inwestora w podstrefie noworudzkiej - mówi burmistrz Tomasz Kiliński. Na końcowy sukces pracowało wiele osób, których starania przyniosły zamierzony efekt. Fabryka to przede wszystkim nowe miejsca pracy, ale także wyraźny sygnał dla podmiotów chcących rozpocząć kolejne inwestycje w naszym mieście. Jako przedstawiciel władz miasta, deklaruję niezbędną pomoc tej oraz każdej innej firmie, zainteresowanej ulokowaniem działalności w Nowej Rudzie.
Jak przekonują przedstawiciele UMICORE, budowa fabryki ruszy jeszcze w lipcu br. Hale produkcyjne powstaną przy ulicy Słupieckiej (vis-a-vis) osiedla L.Waryńskiego. Koszt budowy obiektu oszacowano na co najmniej 160 mln. Planowana liczba zatrudnienia początkowego to ok.100-120 osób a w przyszłości szansa nawet na 350 nowych miejsc pracy. Grupa Umicore prowadzi działalność na wszystkich kontynentach. Po Francji, Szwecji i Niemczech, będzie to kolejne europejskie przedstawicielstwo - pierwsze w Polsce(!). Obiekt wyposażony będzie w urządzenia najnowszej generacji, obejmujący dwie linie produkcyjne, centrum logistyczne i dział kontroli jakości produktów. W minionym roku Umicore Group wygenerował obroty w wysokości 9,8 mld € i obecnie zatrudnia około 14.000 ludzi na całym świecie.

TimeOut

NOWA RUDA